Oslava 35.výročí uznání ČSV národním plemenem spojená s přehlídkou plemeníků, v neděli s nácvikem svodu a bonitace 5. a vycházkou na hrad 2017

V sobotu se sjelo více než sto lidí včetně jednoho ze zakladatelů chovu čsv, pana Karla Hartla.

Soutěže posuzovali všichni přítomní diváci a nehodnotili krásu, nýbrž celkové sympatie, které v nich ten daný pes spolu se svým majitelem vyvolal.

Do soutěže O nejsympatičtějšího plemeníka vstupovalo celkem 26 psů (22 v katalogu, 4 se dohlásili na místě). 10 psů dosud nemělo potomky, 10 psů mělo jeden vrh, 6 psů mělo více vrhů. Někteří psi ukázali různé triky z výcviku přes klasickou poslušnost po prvky dogdancingu, někteří se nám jen proběhli.  Nejstarší účastník soutěže byl dědeček Lupus z Litavské kotliny "Pirx", který v říjnu oslaví 16 let!

1.místo Kraken Kuklík

2.místo Erron z Molu Es

3. místo Biaggi Lucky of Lukava

nejplemenici

Do soutěže Otec roku 2017, který zde musel mít minimálně jednoho svého potomka jakéhokoli věku, vstupovalo celkem 5 otců.

1.místo Biaggi Lucky of Lukava (3 vrhy)

2.místo Floyd Srdcerváč (3 vrhy)

3.místo Blotáhunka Šungmanitú-ha-Khoyake (2 vrhy)

Soutěž Matka roku 2017, která zde musela mít své „dítě i manžela“, byla obsazená jen 3 fenkami, takže si každá matka za svůj „těžký úděl mlékárny“ odnesla ocenění.

1.místo Annabela z Vlčí boudy (2 vrhy)

2.místo Galadriel Sotis „Mája“ (1 vrh)

3.místo Canna Crystali z Březovské samoty (3 vrhy)

nejmatky

Do soutěže Dítě roku 2017, které zde muselo mít svého otce, vstupovalo celkem 10 „štěňat“ různého věku, která se nám proběhla a také něco ukázala.

1.místo History Šedý poklad (10 měsíců)

2.místo Sullivan Grey Střípek snů (17 měsíců)

3. místo Gabretta Yatapika Wolfdog Land (3 měsíce)

nejděti

Kromě těchto soutěží jsme ještě požádali pana Hartla, aby udělil své osobní ceny a uznání psům, kteří ho v přehlídce nejvíce zaujali. Mohl volit ze všech psů přítomných na místě, včetně těch, kteří do žádné soutěže nevstoupili. Cenu Karla Hartla získali:

1.místo Kraken Kuklík

2.místo Lord Ares Kuklík

3.místo Garon z Blatnických vinic

nejhartl1

Abychom byli spravedliví, i pan Hartl si od účastníků odnesl nějaké ty upomínkové předměty a dobroty jako poděkování. Další přídavné soutěže měli bohužel jen chabé obsazení, ale nakonec se dostalo na všechna místa. V soutěži o Vlčí zub, které se účastnily tři hospodyňky, získala

1.místo Čokoládová bábovka od Zuzky,

2.místo Rybízo-dýňová kynutá buchta od Helči,

3.místo Rybízová drobenková buchta od Andy.

Rozhodla tak porota ve složení 3 dětí a 3 dospělých.

Do soutěže o Nejsympatičtější dvojici se přihlásily pouze čtyři dvojice, což je obrovská škoda, doufejme, že příště bude soutěž lépe obsazená, abychom ukázali, že i my se dokážeme bavit a máme stejnou vynalézavost jako naši vlčáci.

1.místo si zaslouženě odnesla Drsná kočka a skotský vlk Garon

2.místo a velký potlesk sklidila také Indiánka a vlčice Jessie Axa 

3.místo mladičká Kráska a Zvíře Gabretta

4.místo obsadila Bojovnice proti Islámskému státu a vytlemená vlčice Bebe.

nejmaska1

Na noční buřtíky a pokec se nás sešlo jen sedm statečných, takže ani kytary jsme nevytáhli a komorně drbali především o našich šedivácích.

V neděli jsme nebyl ustanovený program, ale z hlasování na facebooku vyhrál nácvik svodu a bonitace a potom vycházka na hrad.  Šestnáct psů si zkusilo svod a někteří z nich i bonitační měření a povahu, jeden si zkusil celou bonitaci. 

nejsvod1

nejsvod2

nejsvod3

nejhrad4

 

Velké poděkování patří sponzorům – Mirkovi Šestákovi, který zařídil nádherné kokardy od Barbory Grdinové, Petru Hrabinovi za finanční příspěvek na ceny, Dragon Press tiskárně Klatovy za tisk a laminaci fotek, kantýně ZKO Karlštejn a samozřejmě dalším za tisk diplomů, pomoc na místě a hladký průběh celé akce.

V obou dnech proběhla aukce fotek, které dobrovolně věnovala řada autorů. Výtěžek z celé akce byl věnován nadačnímu fondu Krtek na podporu dětí s onkologickým onemocněním. Celkem se vybralo 4 214,-Kč.