Nácvik svodu a bonitace na ZKO Karlštejn, 4.ročník, 2017

Za mírného deště a velkého bláta se cvičáku se sešlo 29 psů z 22 chovatelských stanic se svými otužilými majiteli. Počasí bylo sice nehezké, ale atmosféra velmi příjemná. Mnozí zde byli jako doprovod, či se byli podívat na své odchovy a měření a testu povah se zúčastnilo 19 psů včetně tří čtyřměsíčních štěňat, která se byla především socializovat. Mnozí psi, kteří se připravovali na svod, si zkusili také bonitační měření včetně testu povahy. Měřilo se celkem na třech površích (dřevěný stůl, deska s gumovou podložkou, dlaždice z betonu), aby si psi a jejich majitelé mohli vyzkoušet, co pro jejich parťáka představuje problém a co nikoli a jak případné vzniklé problémy řešit ke spokojenosti psa i měřitelů. 

Po skončení měření proběhla povaha svodů a potom test povahy. Díky uvolněné atmosféře se majitelé odvázali a mnozí dali do hádky s figurantem a podpory svého psa celé své srdce, jako by to byla skutečná situace, stejně tak jako do následné pochvaly psa.

Organizátoři ZKO Karlštejn a jejich přátelé: Lenka a Vašek Svobodovi, Helena Jahelková, Katarína Petérová, Ondra Matějka

 

Figuranta a hlavní hvězdu programu dělal Jiří Ficenc s Boltem z Datova ráje, s kterým aktivně dělá obrany, ale poprvé stál na druhé straně. A zhostil se toho výborně, včetně menší razance a přátelského přístupu u bázlivějších psů a větší razance u psů s aktivní obranou.

svod2017-1

svod2017-2